Sjezdovka Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák je největším ski areálem Jizerských hor. Kvalita sjezdových tratí je zajištěna denní úpravou a výkonným zasněžovacím systémem, který pokrývá celou délku sjezdových tratí. Sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro náročné lyžaře. Výhodou jsou parkoviště přímo u nástupu na lanovou dráhu a vleky - parkování je v ceně jízdného. V roce 2003 byla zprovozněna nová 4 sedačková lanová dráha a nový dvoumístný kotvový vlek, což přineslo podstatné zkrácení čekací doby na vlek či lanovku. Ve ski areálu je večerní lyžování na Špičáku II Zalomený, POMA, od 17:00 do 20:00 hodin.

Sjezdovky

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 6.600 m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Špičák II Rukáv je dlouhá 1.670 m s 270 metrovým převýšením. Ve ski areálu jsou 4 sjezdové tratě delší než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. Všechny sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování a denně upravovány. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerkách!

Penzion Permon je ideální pro rodiny s dětmi, ozdravné pobyty, školy v přírodě a lyžařské výcviky. Narozdíl od jiných penzionů v Albrechticích nejsme přímo u hlavní silnice, tak jsou Vaše děti v bezpečném prostoru 6000 m2 pozemku, kde je vybudována sportovně oddychová zóna. Kapacita penzionu je 86 lůžek ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC.

Tanvaldský Špičák - lyžařská škola Dětský svět

Běžkařské trasy

O úpravu tratí v Jizerských horách se již od konce roku 1999 stará Jizerská, o. p. s., založená obcí Bedřichov. Peníze na úpravu tratí získává od měst a obcí, Libereckého kraje, sponzorů a dárců, ale i od samotných lyžařů, kteří si zimu bez běhání na lyžích neumí představit. Úprava běžeckých tratí má v Jizerských horách nejdelší historii v republice, začalo se s ní již v roce 1984!

  • nenáročný a rozlehlý lyžařský areál v CHKO Jizerské hory
  • 170 km upravovaných běžeckých tratí
  • pro klasický styl i bruslení
  • 5 základních větví tras
  • přehledné orientační mapy a ukazatele na rozcestích
  • možnost odpočinku a občerstvení
  • propojení s Polskem
Tanvaldský Špičák - běžecké trasy